Arnika horská - kvet (25g)

 
Dostupnosť Dostupné do 3 dní
€2,80
   
Kód tovaru 263
Kategória Byliny od A - Z
 

Arnica montana

Opis

Na rozdiel od iných liečivých rastlín, horská Arnica nebola známa v minulosti a prvýkrát bola spomenutá Hildegardou z Bingenu. V oblasti homeopatie je považovaná za najdôležitejší prostriedok pri liečbe traumatických zranení a úrazov. V súčasnosti je táto bylina chránená na území Slovenskej republiky a často sa vyskytuje v oblasti Slavkovského lesa. Avšak rastie takmer v celej Európe a nájdeme ju aj v severnej Amerike.

Použitie

Arnika má výnimočné dezinfekčné vlastnosti a patrí medzi najúčinnejšie prostriedky pri hojení rán, miernom zápale a má aj antiseptický a baktericídny účinok. V kardiológii má široké využitie, pretože pozitívne ovplyvňuje prekrvenie srdcových ciev. Okrem toho zlepšuje účinok antibiotík a liekov proti rakovine. Podporuje aktívitu obličiek a je vhodná aj pri astme. Je však dôležité dodržiavať predpísané dávkovanie, pretože vo väčších množstvách môže byť jedovatá. Preto je jej použitie odporúčané len pod dohľadom lekára.

Užívanie

Na prípravu nálevu sa používa 1 lyžica sušených kvetov arniky na každú šálku vriacej vody. Počkajte, kým nálev trochu vychladne, a potom namočte do neho uterák alebo inú tkaninu, ktorú aplikujete na postihnutú oblasť.

Ako využiť arniku a jej nálev

Ak chcete zvýšiť účinok arniky, môžete nálev alebo samotné kvety pridať do mastí, krémov, gélov a tým podporiť ich účinky.

Hmotnosť 0.025 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: