Akcia
 

Čistec lesný (40g)

 
Dostupnosť Dostupné do 3 dní
€4
   
Kód tovaru 153
Kategória Byliny od A - Z
 

Stachys sylvatica

Opis

Čistec lesný je liečivá bylina, ktorá dorastá do výšky 50 – 100 centimetrov. Celá rastlina je podobná žihľave dvojdomej s malými rozdielmi. Listy tejto byliny sú srdcovitého tvaru s pílkovým krajom. Kvety sú ružovo-fialovej farby a majú tvar kalichov. Pre liečiteľské účely sa zbiera kvitnúca vňať, ktorá sa potom suší. Čistec lesný kvitne od začiatku letných prázdnin do zhruba septembra. Čistcu lesnému vyhovuje stredné mierne pásmo, nájsť ho môžete v lesoch a jeho okolí, lúkach či na pasienkoch.

Použitie

Čistec lesný podporuje obranyschopnosť a detoxikuje telo. Ďalej má antiseptické a antibiotické účinky, čistí krv a podporuje tvorbu červených krviniek, podporuje a upokojuje trávenie, upravuje stolicu, znižuje vysoký krvný tlak, upokojuje nervový systém, eliminuje silné krvácanie počas menštruácie, zmierňuje bolesti počas menštruácie, zlepšuje pravidelnosť menštruačného cyklu, má močopudné účinky, zlepšuje uvoľňovanie vody, prečisťuje močové cesty a obličky, odstraňuje pocit studených nôh a rúk, čistí a podporuje hojenie rán, odstraňuje migrény a rôzne druhy bolestí a odstraňuje bolesti kĺbov.

 

 

Užívanie

Na bylinný výluh použijeme 1-2 čajové lyžice čaju a zalejeme 250 ml horúcej vody. Lúhujme 7 – 10 minút. Pijeme 1-3 krát denne.

Na vonkajšie použitie použite 3 hrste na 3 litre vody. Varíme 5 minút a následne 15 minút lúhujeme.

Hmotnosť 0.04 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: