Akcia Tip
 

Kotvičník zemný - vňať (30g)

 
Dostupnosť Skladom
Bežná cena €2,50
Ušetríte €0,80 (–32 %)
€1,70
   
Kód tovaru 99
Kategória Byliny od A - Z
 

Tribulus terrestris

Opis

Kotvičník sa hojne vyskytuje aj v Európe. Najtypickejšími stanovišťami sú stepi, rumoviská a piesčiny, obľubuje slnečné a suché miesta. U nás rastie na juhu, prenesený aj inde. Prednedávnom sa jeho pestovanie začalo rozširovať vďaka povesti ,,rastlinnej viagry".

Použitie

V poslednom čase je kotvičník populárny najmä ako afrodiziakum, nazýva sa aj ,,rastlinná viagrou". Na rozdiel od rýchlo pôsobiaceho lieku sa jeho blahodarné účinky na ľudské libido a nárast hladiny pohlavných hormónov u mužov aj u žien prejavia až pri pravidelnom dlhodobom užívaní. Kotvičníku sa pripisuje schopnosť brzdiť starnutie, zaručene však pôsobí močopudne, a preto sa užíva pri chorobách obličiek a močových ciest, pomáha rozpúšťať močové kamene, zvyšuje sekréciu žalúdočných štia a peristaltiku čriev, rozširuje cievy a znižuje krvný tlak. Cievam prospieva aj jeho schopnosť znižovať hladinu cholesterolu a tukov, normalizuje zrážavosť krvi. Potláča napätie, nespavosť a depresie.

Užívanie

Na prípravu bylinného odvaru použijeme 1 čajovú lyžičku vňate kotvičníka a zalejme 250ml vriacej vody a necháme 15 minút vylúhovať v prikrytej nádobe. Potom preceďte a teplý pijeme 2-3x denne.

Na prípravu odvaru použijeme 1 čajovú lyžičku vňate kontvičníka. Varíme 30 minút v 500ml vody. Pijeme v 3 dávkach 30 minút pred jedlom.

Upozornenie

S ohľadom na obsah alkaloidov neodporúčame pre osoby mladšie ako 20 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Hmotnosť 0.03 kg