Akcia Tip
 

Tradičný čierny čaj z Ruska (40g)

 
Dostupnosť Skladom
Bežná cena €4,80
Ušetríte €1,30 (–27 %)
€3,50
   
Kód tovaru 255
Kategória Byliny od A - Z
 

Čierny čaj je v Rusku obľúbený a má dlhú a zaujímavú históriu. Od 17. storočia, kedy bol prvýkrát doveziený na Sibír z Číny, sa stal súčasťou ruského každodenného života a kultúry. Čierny čaj je v Rusku tak populárny, že sa dokonca používa aj v prísloví "Чай - это материнское молоко России" (Čaj je materinské mlieko Ruska). Je známe, že tento druh čierneho čaju obľubovali Katarína Veľká, ale aj cár Mikuláš II.

Ruský čierny čaj sa vyrába procesom zvaným oxidácia, ktorý lístky čaju mení z zelenej na tmavohnedú až čiernu farbu a dodáva im silnú, plnú chuť. Čaj sa potom suší, aby sa zabezpečilo jeho dlhodobé skladovanie. Tento proces tiež zvyšuje obsah teínu, ktorý má povzbudzujúci účinok.

Čierny čaj je v Rusku často podávaný s citrónom, mätou alebo varený s ovocím a bylinkami na vytvorenie tradičného nápoja zvaného "компот" (kompot). Okrem toho je často súčasťou ruského čajového rituálu, známeho ako "чаепитие" (čajanka), kde sa podáva s množstvom sladkostí a občerstvenia.

Pokiaľ ide o zdravotné výhody, čierny čaj má podobné výhody ako zelený čaj, hoci niektoré štúdie naznačujú, že môže byť mierne menej bohatý na antioxidanty kvôli procesu oxidácie. Napriek tomu je čierny čaj stále zdrojom významných množstiev polyfenolov a môže prispievať k zlepšeniu srdcovo-cievneho zdravia, podpore trávenia a zlepšeniu duševnej výkonnosti vďaka obsahu kofeínu. Aj v Rusku sa čierny čaj tradične považuje za nápoj, ktorý môže pomôcť posilniť imunitný systém a zlepšiť celkové zdravie.

Pôvod čierneho čaju a odkiaľ je dovážaný:

Čierny čaj sa v Rusku tradične pestuje v regióne známom ako Krasnodarský kraj, ktorý sa nachádza na juhozápade krajiny, pri Čiernom mori. Tento región je známy pre svoje mierne subtropické podnebie, ktoré je ideálne pre pestovanie čajových rastlín.

Solokhaul je najznámejšie miesto v Krasnodarskom kraji, kde sa pestuje čaj. V tomto regióne sa nachádza veľa čajových plantáží, kde sa pestujú rôzne druhy čajov, vrátane čierneho čaju. Ruský čierny čaj je známy svojou jedinečnou chuťou, ktorá je výsledkom špecifických podmienok, v ktorých rastie. Domáca produkcia čaju v Rusku je pomerne malá v porovnaní s inými krajina a preto je o to vzácnejší tento čierny čaj na našom trhu.

Hmotnosť 0.04 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: